ygs çözümleri
 
 
 

YAŞAM VE MATEMATİK ÇARPMA BÖLME 1.KİTAP


Matematik dersi, konuları gereği hemen her insanın bir biçimde aşina olduğu önemli bir disiplindir. Düşünce  yapısının gelişmesinde, bu düşünce yapısının diğer derslerde kullanılmasında, öğrendiğimiz bilgilerin günlük yaşam durumlarına uygulanmasında, yaşam problemlerini çözme becerisi kazandırmada önemli bir katkısı vardır.

Bu bakış açısından hareketle, elinizde bulunan"YAŞAM VE MATEMATİK" kitapları serisinde farklı bir yaklaşım kullandık. Konuları, 6-9 ve 9-12 yaş grubu olarak iki aşamada ve programlar çerçevesinde bir bütün olarak derinlemesine işledik. YAŞAM VE MATEMATİK serisi kitaplarında, eğlenceli sorulara, bulmacalara, kavram haritalarına ve örneklere yer verilmiş ve bunlar günlük yaşamın içinden seçilerek diğer disiplinlerle de ilişkilendirilmiştir. Böylece, öğrenilen bilgiler günlük yaşam durumlarına uygulanabilmekte ve meraklı çocukların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Öğretmen ve velilerden beklentimiz çocuklarımızın farklı olduğunu düşündüğümüz bu kitaplarla buluşturulmasına destek olmaları ve ders dışında da onların matematikle ilgilenmelerini teşvik etmeleridir...

 

Prof.Dr. Mehmet ÇAĞLAR                  Ülkü DOĞANCIOĞLU


 

KİTABIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 KİTABIN ADI
 YAŞAM VE MATEMATİK ÇARPMA BÖLME 1.KİTAP
 Fiyatı
 9 TL.
 Boyutları  19,5x27,5
 Kağıt Kalitesi  1. HAMUR
 Cilt  Amerikan
 Isbn  978-605-5178-10-9
 
ygs hazırlık